Життя в Харкові

Харків – ДРУГЕ ЗА ВЕЛИЧИНОЮ та ОДНЕ З НАЙБЕЗПЕЧНІШИХ міст України. 

Відоме як СТУДЕНТСЬКА СТОЛИЦЯ, місто є домівкою для 31 університету та більш ніж 20 000 іноземних студентів, що робить Харків землею безмежних можливостей для студентів будь-якої спеціалізації.

ХАРКІВ має одну з НАЙПРОГРЕСИВНІШИХ економік в країні, що забезпечує високий рівень життя городян та гостей міста.

Харків розташований у північно-східній частині України і завдяки своєму розташуванню є великим економічним, освітнім та культурним центром. Харків офіційно визнано одним з найбільш комфортних міст для життя.


Пам’ятки

Сім чудес Харкова – це сім історичних та культурних монументів, які у липні 2008 року було обрано шляхом проведення інтернет-голосування на однойменному конкурсі. Серед них ‒ Держпром (Будинок Державної промисловості), Дзеркальний струмінь, Собор Покрова Пресвятої Богородиці, Свято-Благовіщенський собор, Успенський собор, Будинок зі шпилем, пам’ятник Т. Г. Шевченку. Протягом 2009 – 2010 років на майдані Архітекторів (метро Бекетова) було розміщено їх зменшені копії (загальне фото майдану) 

Держпром (Будинок Державної промисловості)

Держпром (Будинок державної промисловості) – перший  13-поверховий хмарочос на території колишнього Радянського Союзу, пам’ятка архітектури в стилі конструктивізму. Будинок має високий естетичний потенціал і функціональність, його будівництво порівнюють з «комунікаційним стрибком». У 1920-ті роки така архітектура була в новинку не тільки в Європі, а й у всьому світі. Будівництво було здійснено у короткий термін – протягом 1926 – 1928 років (архітектори ‒ Сергій Серафимов, Самуїл Кравець, Марк Фельгер). Споруда є частиною ансамблю центрального майдану міста Харків майдану Свободи. Нині в Держпромі розміщений один з найбільших в Харкові підрозділ обласної державної адміністрації, знаходяться галереї, обласне телебачення. Зараз висота будівлі Держпрому 63 м, а разом з першою телевежею, встановленою в 1954 році, становить 108 метрів. Об’єм споруди також вражає своїми розмірами  347 000 м³. Будівля неодноразово використовувалася як символічних образ в літературі і мистецтві.

Пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку (1814 – 1861)

Пам’ятник найвидатнішому поету України, зведено 1935 р. біля входу в сад ім.  Т. Шевченка (вулиця Сумська). Монумент вважається найкращим серед більш ніж 250 інших пам’ятників великому Кобзарю в усьому світі. Автори пам’ятника скульптор Матвій Манізер і архітектор Йосип Лангбард. Монумент було урочисто відкрито 24 березня 1935 року. Художній стиль монумента можна визначити як соцреалізм і сталінське бароко. 16,5-метровий пам’ятник включає в себе бронзову статую поета (5,5 м), що стоїть на круглому постаменті з природного силікату, який оточують 16 менших за розміром постаментів з бронзи, що відображають історію України та героїв з його творів. За задумом скульптора, здійснювати огляд фігур потрібно в послідовності композиційної спіралі, починаючи від фігури «Катерина» – статуї жінки з немовлям на руках, оспівана Т. Г. Шевченком в однойменній поемі; втілення образу жінки-матері під тягарем самотності і журби; й рухаючись проти годинникової стрілки.

Цей пам’ятник Т. Г. Шевченку офіційно визнаний найкрасивішим у Європі.

Альтанка і водограй «Дзеркальний струмінь» (Скляна струмина)

Один із сучасних символів міста. Як один із найкращих архітектурних пам’ятників Харкова, занесений до енциклопедії ЮНЕСКО. Його було споруджено у  1947 році (архітектор – Віктор Корж) по вулиці Сумській навпроти Харківського національного академічного театру опери та балету імені М. В. Лисенко. Споруда є центральною частиною скверу. Тут же знаходиться пам’ятний знак відомому харківському полковнику, легендарному українському кошовому отаману Івану Сірку (1610 – 1680) з його крилатим висловом «Рабів до раю не пускають». У 2007 році запрацював оновлений фонтан, під час реконструкції якого встановлено 135 прожекторів. Особливо прекрасне це місце для романтичних побачень у вечірню пору – водограй сяє різними кольорами підсвічування, що робить його неперевершено красивим. Харківська кондитерська фабрика з кінця минулого століття випускає шоколадні цукерки «Дзеркальний струмінь» із зображенням пам’ятника на обгортці.

Собор Покрова Пресвятої Богородиці

Покровський собор – єдиний фрагмент забудови Харківської фортеці з другої половини XVII століття, який дійшов до наших часів. У 1689 році його звели козаки як частину укріплень. Він є цінною пам’яткою української архітектури другої половини XVII століття, унікальним і блискучим явищем кам’яної архітектури. Надзвичайно легкий і стрункий, здалека собор нагадує три свічки, які стоять у ряд. Сьогодні він є частиною ансамблю складі Покровського монастиря, на території знаходяться церква в ім’я Озерянської Божої Матері, Харківська архієрейська резиденція і духовна семінарія, у яку було реорганізовано Харківський колегіум. Саме в ньому упродовж 1759 – 1764 років викладав видатний український педагог, поет і філософ Григорій Сковорода. Протягом 1799 – 1846 років Покровський собор був кафедральним собором міста. На сьогодні він є найстарішим кам’яним пам’ятником архітектури національного значення в Харкові.

Свято-Благовіщенський собор

Найбільший кафедральний собор східної Європи, належить до Харківської єпархії Української православної церкви Московського патріархату. Храм було споруджено протягом 1889 – 1901  років (архітектор ‒ Михайло Ловцов) у неовізантійському стилі з елементами еклектики. Собор вражає своїми розмірами – 34 м лицьового фасаду на 59 м висоти та 80-ти метрова псевдоготична ярусна дзвіниця. Cобор здатний вмістити 4 тисячі чоловік. Велика кількість деталей і поліхромне рішення фасадів з чергуванням горизонтальних рядів червоної цегли і світлої штукатурки створюють неповторний образ храму, який легко запам’ятовується. 

 

 

Успенський собор або Собор Успіння Пресвятої Богородиці

Споруда найдавнішого православного храму Харкова, пам’ятка архітектури національного значення. Сучасну будівлю зведено у 1771–1777 роках коштами духівництва і харків’ян. Дзвіниця собору ‒ Олександрівська ‒ побудована у XIX ст. на честь перемоги у війні з Наполеоном. Вона виконана у неокласичному стилі, а її висота сягає 90 метрів. На час зведення була однією із найвищих у Російській імперії, нині – третя за висотою будівля Харкова.

Собор розташований у центральній частині міста ‒ на Університетському пагорбі, березі річки Лопань. Його можна побачити з будь-якого куточка центра міста. Після реставрації у 1986 році у соборі відкрили Будинок органної та камерної музики, де майстри відомої чехословацької фірми «Rieger-Kloss» виготовили і встановили орган. До 350-річча Харкова Укрпоштою у 2004 році виготовлена поштова марка, на якій зображена дзвіниця Успенського собору, а Національний Банк України випустив монету номіналом 5 гривень, із зображенням дзвіниці собору на аверсі.

Будинок зі шпилем

Житловий будинок зі шпилем ‒ 12-поверховий історичний хмарочос. Його було зведено протягом 1950 – 1954 років у стилі, так званого, «сталінського ампіру» (архітектор П. Орешкін). У 1954 році була завершена головна семиповерхова частина будинку з одинадцятиповерховою вежею, увінчаною шпилем. Цей шпиль і дав загальну назву споруді. Будинок становить висотну домінанту простору і займає цілий квартал на майдані Конституції, який обмежений провулком Короленка, Московським проспектом і Вірменським провулком. Висота – 7-11 поверхів. У свій час будинок мав ще одну неофіційну назву ‒ це «Книжковий світ», за однойменним магазину, який в 1950-1990 роки займав два перші поверхи будинку на майдані Конституції

12.06.2018
ПОДІЇ | Всі Події
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнері